„Droga...Wieś Boczki” [relacja], 17.05.2017

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2017 » „Droga...Wieś Boczki” [relacja], 17.05.2017

17 maja 2017 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli odbyła się promocja książki Droga...Wieś Boczki Dariusza Jędrasiaka. 

Dariusz Jędrasiak zawodowo jest nauczycielem biologii i przedmiotów przyrodniczych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gabriela Narutowicza w Łodzi, a od 2007 roku wicedyrektorem tej szkoły. Zaproszony Gość opowiedział o niewielkiej wsi Boczki, znajdującej się w gminie Szadek, w powiecie zduńskowolskim, województwie łódzkim. Z miejscowością tą związany jest osobiście, bowiem spędzał tam dzieciństwo i młodość. Wraz z rodziną przeżył niezapomniane chwile, stąd Jego decyzja o napisaniu tej skromnej pozycji. Książka ta zawiera informacje prasowe i naukowe dotyczące przyrody, historii, w tym losów miejscowości Boczki oraz wspomnienia mieszkańców. Spotkanie wzbudziło zainteresowanie wśród czytelników, którzy chętnie zadawali pytania i mieli możliwość zakupu książek oraz otrzymać autograf Dariusza Jędrasiaka. 

Organizatorami spotkania byli: Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli.

tekst/fot.: MBP w Zduńskiej Woli