Bądź detektywem w stulecie niepodległości Polski

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2018 » Bądź detektywem w stulecie niepodległości Polski

Kto lubi poszukiwania w rodzinnych archiwach? Razem z Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola - Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli rozpoczyna kolejną inicjatywę, do której może się przyłączyć każdy, niezależnie od wieku! 

Poszukaj rodzinnych pamiątek, które wiążą się z drogą do Niepodległości (zarówno tej, z 1918 roku, ale i każdego zrywu w imieniu wolności Polski). Nie muszą to być rzeczy dosłownie związane z walką lub wojną, mogą być to przedmioty codziennego użytku, posiadające interesującą historię właścicieli, którzy żyli w tamtych czasach. Pamiątki Darczyńców zostaną zaprezentowane podczas wspólnej wystawy w listopadzie 2018 roku. Zapraszamy do tworzenia jej z nami.

Zanurz się w zakamarkach szaf, komód, piwnic, strychów i szukaj pamiątek. Stulecie niepodległości to najlepsza do tego okazja! Każda rzecz, nawet pozornie bezwartościowa, może odsłonić fascynujący fragment historii ważnej dla naszego regionu. Może to będzie stary dokument, fotografia, odznaczenie czy element umundurowania, bądź karta pocztowa. Nie wahaj się podzielić tym z pozostałymi mieszkańcami oraz miłośnikami lokalnej historii. My z pewnością zrobimy wszystko, aby te pamiątki nie uległy zniszczeniu lub zapomnieniu. Możesz je nam przekazać na stałe lub w formie depozytu, wypożyczyć lub przynajmniej pozwolić zrobić kopię.

Czekamy na Twój sygnał do 15 października 2018 r. Stwórzmy razem wspaniałą wystawę na 100-lecie niepodległości! Ta chwila już nigdy się nie powtórzy… 
I Ty możesz być detektywem stulecia!