Finał III Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola, 21.04.2016

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2016 » Finał III Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola, 21.04.2016

III Konkurs Wiedzy o Mieście Zduńska Wola w roku szkolnym 2014/2015, jaki zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli został zakończony. Konkurs ma na celu przede wszystkim zainteresowanie młodzieży historią i tym, co dzieje się obecnie w Zduńskiej Woli i powiecie zduńskowolskim. Finaliści z gimnazjów walczyli o główną nagrodę - tablet ufundowany przez Urząd Miasta Zduńska Wola. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o nagrodę, jaką ufundował powiat zduńskowolski. 

W finale szkół gimnazjalnych w studiu telewizji kablowej Zw Media spotkali się zwycięzcy etapu miejskiego: Michał Grala z Publicznego Gimnazjum nr 2, Jan Górniak i Kacper Ulatowski z Publicznego Gimnazjum nr 5. Konkurs wygrał Jan Górniak. W nagrodę otrzymał tablet. II miejsce i bon zakupowy ufundowany przez firmę Ferax zdobył Michał Grala, a III nagrodę od firmy Brubeck - Kacper Ulatowski. Finaliści otrzymali także upominki od współorganizatora finału konkursu, czyli od Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator”. 

W finale szkół ponadgimnazjalnym rywalizowali Marta Smolarek, Adam Niezgodzki i Michał Szczurkowski, wszyscy z I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Wielkiego. Główną nagrodę ufundowaną przez powiat zduńskowolski, czyli tablet i bezprzewodową ładowarkę zdobył Mateusz Szczurkowski. W nagrodę za II miejsce Marta Smolarek otrzymała bony od firmy Ferax, a Adam Niezgodzki za III miejsce nagrodę od firmy Brubeck. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lokator”, współorganizator finału, przewidziała dla finalistów upominki.

Dodadtkowo każdy z lauratów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymał nagrody książkowe od Posła na Sejm RP - Grzegorza Schreibera. 

Finał III Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola można będzie obejrzeć w telewizji Zw Media w piątek, 22 kwietnia i wtorek, 26 kwietnia.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy !!

Dziękujemy serdecznie Starostwu Powiatowemu w Zduńskiej Woli, Urzędowi Miasta Zduńska Wola, firmą Ferax i Brubeck oraz Posłowi na Sejm RP Grzegorzowi Schreiberowi za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu.

tekst. J. Stulczewski

fot. M.Kubiak (Ezdunska)/J.Pawłowska