Kwesta do wirtualnej "puszki", 1.11.2020

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2020 » Kwesta do wirtualnej "puszki", 1.11.2020

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele ‼️

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli jest głównym organizatorem odbywającej się od 8 lat zbiórki społecznej – kwesty na rzecz renowacji nagrobków na starym cmentarza przy ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli. Od samego początku wspiera nas Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną zmuszeni zostaliśmy do jej odwołania w tradycyjnej formule – zbiórki do puszek z udziałem wolontariuszy.

Zebrane fundusze pochodzące z corocznej kwesty przeznaczamy na prace renowacyjne wybranych pomników nagrobnych posiadających wartość zabytkową bądź historyczną.

Do tej pory udało się nam odnowić 17 pomników i tablic nagrobnych. Są to najczęściej nagrobki zapomniane, a będące najstarszym dziedzictwem sztuki sepulkralnej zduńskowolskiej nekropolii. Często związane są one z osobami zasłużonymi bądź ważnymi dla dziejów Zduńskiej Woli.

Pozostaje nam prosić o przekazywanie datków i czekać na wpłaty. Liczy się każdy grosz. Od tego ile zbierzemy, zależy czy uda się odnowić w następnym roku kolejny zapomniany pomnik.
Konto do wpłat to:  70 1240 3305 1111 0010 5525 9935, tytułem: ,,kwesta 2020”.

Każdemu kto nas wesprze już teraz serdecznie DZIĘKUJEMY za każdy pieniążek przelany do wirtualnej „puszki”! Dziękujemy wszystkim, którzy nas od lat zawsze wspierają i pomagają.

Akcja trwa do 8 listopada.


ZARZĄD
TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZDUŃSKIEJ WOLI