O dekanacie zduńskowolskim w nowej książce TPZW, 30.06.2020

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2020 » O dekanacie zduńskowolskim w nowej książce TPZW, 30.06.2020

     Ukazała sie publikacja "Szlakiem miejsc świętych. Dekanat zduńskowolski w 100-lecie narodzin św. Jana Pawła II". Wydawcom jest Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, a autorem ks. Mariusz Budkiewicz. To już kolejna publikacja stowarzyszeń, a trzeci w tym roku.
     Nasza najnowsza książka prezentuje zabytki sakralne dekanatu zduńskowolskiego i zarazem jest swoistym przewodnikiem po tych miejscach. Znajdziemy w niej informacje i bogato ilustrowany materiał o 7 parafiach w Zduńskiej Woli, Korczewie, Janiszewicach i Sieradzu-Męce. Rok 2020 w województwie łódzkim został ogłoszony przez Sejmik Województwa Łódzkiego Rokiem Św. Jana Pawła II. Z tej okazji autor publikacji, ks. Mariusz Budkiewicz, członek Towarzystwa i do niedawna wikariusz parafii WNMP w Zduńskiej Woli, opisuje także wizytę w mieście kard. Karola Wojtyły, czyli przyszłego Papieża Polaka Jana Pawła II, która miała miejsce w roku 1973, a także dwukrotne odwiedziny Zduńskiej Woli przez Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego w roku 1960 i 1974. 
      Publikacja została opatrzona przedmową Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera i powstała w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Wydawnictwo można otrzymać bezpłatnie w każdy czwartek w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli przy ul. Mickiewicza 4.