Promocja przewodnika ks. Mariusza Budkiewicza, 15.08.2020

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2020 » Promocja przewodnika ks. Mariusza Budkiewicza, 15.08.2020

      Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli zaprasza na promocję książki "Szlakiem miejsc świętych. Dekanat zduńskowolski w 100-lecie narodzin św. Jana Pawła II" autorstwa ks. Mariusza Budkiewicza.To już kolejna publikacja stowarzyszeń, a trzeci tylko w tym roku.

      Nasza najnowsza książka prezentuje zabytki sakralne dekanatu zduńskowolskiego i zarazem jest swoistym przewodnikiem po tych miejscach. Znajdziemy w niej informacje i bogato ilustrowany materiał o 7 parafiach w Zduńskiej Woli, Korczewie, Janiszewicach i Sieradzu-Męce. Rok 2020 w województwie łódzkim został ogłoszony przez Sejmik Województwa Łódzkiego Rokiem Św. Jana Pawła II. Z tej okazji autor publikacji, ks. Mariusz Budkiewicz, członek Towarzystwa i do niedawna wikariusz parafii WNMP w Zduńskiej Woli, opisuje także wizytę w mieście kard. Karola Wojtyły, czyli przyszłego Papieża Polaka Jana Pawła II, która miała miejsce w roku 1973, a także dwukrotne odwiedziny Zduńskiej Woli przez Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego w roku 1960 i 1974. Publikacja została opatrzona przedmową Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera i powstała w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

      Spotkanie autorskie i promocja przewodnika odbędzie się 15 sierpnia 2020 r. (sobota) o godz. 17.00 w Auli Ośrodka Pamięci Św. Maksymiliana M. Kolbego przy ul. Kościelnej 20 w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.