Wernisaż Sławomira Pokornowskiego, 5.03.2024

Towarzystwo » Wernisaż Sławomira Pokornowskiego, 5.03.2024

      W Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli otwarto wczoraj, 5 marca, wystawę retrospektywną Sławomira Pokornowskiego. To zduńskowolski artysta plastyk, emerytowany nauczyciel i wieloletni działacz kultury. W przeszłości związany z Wojewódzkim Domem Kultury w Sieradzu i Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli.
      Ekspozycję tworzą 44 prace wykonane techniką linorytu i rysunku, szczególnie poświęcone Zduńskiej Woli. Początki twórczości plastycznej Sławomira Pokornowskiego sięgają roku 1967. Dziesięć lat później otrzymał on uprawnienia artysty plastyka w grafice. Od tego czasu jego prace były wielokrotnie eksponowane, nagradzane i reprodukowane na łamach pracy krajowej i regionalnej.
      Podczas wtorkowego otwarcia wernisażu zaprezentowano wydany staraniem Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli katalog wybranych prac autora zatytułowany „Moje miasto – Zduńska Wola w grafice Sławomira Pokornowskiego”.
      Wystawę zorganizowaną przez Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli można oglądać do końca marca 2024 r. w foyer na I piętrze MDK Ratusz.

fot. A. Woźnicki
tekst J. Stulczewski